شال و روسری مناسب هر فصل

شال و روسری ها علاوه بر این که به عنوان یک پوشش رسمی در کشور ایران برای بانوان محسوب می شوند، به نوعی هم تکمیل کننده استایل ها می باشند. از همین رو انتخاب کردن یک شال و روسری هم مناسب فصل باشد و با هم استایل مربوطه هم خوانی داشته باشد، بسیار مهم است.

شال و روسری ها با توجه به تولیدات زیاد و انواعی که دارند، در انواع مدل ها، طرح ها و حتی جنس های مختلفی تولید می شوند تا بانوان و افراد بتوانند به راحتی شال مورد نظر خود را در فصل گرما یا سرما تهیه کنند.

از آنجایی که تنوع و تولید در شال و روسری ها گسترده شده و امروزه شرکت ها و مراکز زیادی هم در خصوص تولید آن ها فعالیت می کنند، می توان گفت همه بانوان، چه کسانی که سن نسبتا زیادی دارند و چه بانوان جوان، می توانند شال و روسری مناسبی که طبق سلیقه آن ها جور باشد را بیابند‌.

حال نکاتی در باره انتخاب شال و روسری هر فصلی وجود دارد که در ادامه مطالب با ما

rlfcpmkvt509ucy09uo9jojijoyj 300x193 شال و روسری مناسب هر فصل

همراه باشید تا از این نکات بهره مند شوید.

شال و روسری ها چه اهمیتی در استایل دارند؟

همان طور که در مطالب بالا هم بیان کردیم، شال و روسری علاوه بر این که یک موضوع مهم در پوشش بانوان ایرانی محسوب می شود، تکمیل کننده هر استایلی هم هستند. به عنوان مثال شما تصور کنید که یک استایل مونوکورم به رنگ قرمز را استفاده کرده اید و به عنوان روسری و شال خود، یک شال سبز پسته ای را برگزیده اید.

شاید محدودیت و قوانین خاصی در مورد ترکیب رنگ ها وجود نداشته باشد، اما قطعا درهنگام ست کردن باید از‌ رنگ هایی استفاده شود که یا مکمل یکدیگر باشند یا به خوبی باهم هماهنگ شوند. شال و روسری ها هم در استایل ها همین قدر اهمیت دارند و حتما افراد باید همان گونه که توجه زیادی بر روی استایل های خود می گذارند، به قدری کافی توجه  را برروی انتخاب شال و روسری هایشان هم بگذراند تا همیشه جزو بانوان و افراد خوش پوش محسوب شوند.

همچنین شاید خیلی از افراد کاربرد اصلی استفاده از شال و روسری را برای پوشش اسلامی یا حجاب بدانند، اما باید بگوییم که در واقع داشتن یک پوشش بر روی سر در فصل های از سال باعث مراقبت موها و سر می شود. مثلا درفصل زمستان که مدام بارندگی و حتی بارش برف رخ می دهد، خیلی از افراد از کلاه و شال گردن برای بیرون رفتن استقاده می کنند، اما اگر یک بانو بداند که دقیقا چه نوع شالی برای چه زمانی از سال مناسب است و آن را در مواقع درست استقاده کند، دیگر نیازی به استفاده از‌کلاه یا… نیست.

زیرا شالی که انتخاب کرده به خوبی سر او را گرم نگه می دارد و باعث نفوذ هوای سرد به داخل و زیر شال نمی شود. از‌همین رو خیلی از افراد و بانوان عقیده دارند که انتخاب کردن شال و روسری بسیار مهم است و حتما باید دقت زیادی برای انتخاب آن ها در فصل های سال گذاشته شود.

بیشتر بخوانید:  چگونگی سفر به گرجستان

erlpvog4j509yun5489yj4oi5yhjy 300x176 شال و روسری مناسب هر فصل

شال و روسری ها از چه لحاظ دسته بندی می شوند؟

شاید تفاوت های نسبتا چشم گیری در بین شال و روسری وجود داشته باشد، اما قطعا مواردی که باعث شناسایی و دسته بندی ان ها می شود مشترک است و از همین نکات آن‌ ها را دسته بندی می کنند. برخی از موارد مهمی که در انتخاب و دسته بندی شال و روسری ها تاثیر دارند عبارت اند از:

جنس پارچه

یکی از مهم ترین دلایل دسته بندی و حتی شناسایی انواع روسری و شال، جنس آن ها می باشد. در کل شال و روسری ها به دلیل این مشخصات زیادی ندارند، از روی جنس هم شناسایی می شوند که از همین جنس ها می توان گفت کدوم شال یا روسری برای فصل هایی از سال مناسب‌ است.

خب قطعا اگر شناختی در جنس پارچه داشته باشید، تشخیص جنس شال و روسری هم برایتان ساده است اما اگر هم اطلاعاتی در این مورد ندارید، کاقی است که به ضخامت پارچه توجه کنید. هر چه پارچه ضخیم تر باشد این پارچه برای فصل زمستان و پاییز مناسب است و شال و روسری هایی هم که جنس این گونه دارند، در دسته شال و روسری های زمستانه قرار می گیرند.

برای انتخاب و شناسایی روسری ها و شال های بهاره یا تابستانه هم باید از همین روش پیروی کرد. هرچه پارچه های شال و  انواع روسری ها نازک تر باشند، قطعا برای فصل

repfpckfve0 yiu45y9vu4y09pk4poyk 300x225 شال و روسری مناسب هر فصل

گرما یا زمان هایی از سال که هوا گرم و آقتابی می باشد، مناسب تر است‌.

مدل و طرح

مورد دیگری که در دسته بندی انواع شال و روسری نقش دارد،  مدل و طزح آن ها می باشد. به عنوان مثال شال ها در یک دسته و روسری ها هم در یک دسته دیگر قرار می گیرند. همچنین ممکن است علاوه بر این جدا سازی شال از روسری، در بین مدل ها هم تفاوت وجود داشته باشد. به عنوان مثال رورسری های گل دار باهم دسته بندی می شوند و انواع شال های مدل دار هم با دسته بندی می شوند.

از این رو می توان گفت مورد دیگری که در خصوص دسته بندی آن ها نقش مهمی دارد، مدل و طرح می باشد که هر شالی یا روسری، نسبت به پارچه یا نام مدلی که بر روی آن قرار دارد، شناخته و تقسیم می شوند‌. البته لازم به ذکر است بیان کنیم که مدل های شال و روسری ها به شدت زیاد هستند و معمولا آن ها را به صورت کلی تقسیم بندی می کنند.

به عنوان مثال، روسری های ساتن گل دار، شال های نازک نخی و…؛ ار آنجایی که صنعت مد تغییری چشم گیری کرده، می توان گفت شال و روسری های بسیار متنوعی تولید شده اند که حتی سخت پسند ترین افراد هم می توانند سلیفه خود را در بین آن‌ها بیابند و یک شال و روسری مناسب فصل و استایل خود را بر گزینند.

چگونه می توان بهترین شال و روسری فصل را انتخاب کرد؟

در مطالب بالاتر، روش ها و نکاتی که در دسته بندی انواع شال و روسری ها تاثیر داشتند را بیان کردیم‌، در ادامه شرح این توضیحات برای خیلی از بانوان هنوز در انتخاب یک شال و روسری مناسب فصل با مشکل مواجه می شوند و انتخاب بهترین‌ آن ها تقریبا کار

بیشتر بخوانید:  لپ تاپ استوک یا همان لپ تاپ‌های دست دوم

wpllcfmkj3409t3vuntnj45pyj4pogk 300x175 شال و روسری مناسب هر فصل

سختی است، مناسب می باشد.

همان طور که روش هایی برای دسته بندی شال ها وجود دارد، نکاتی هم‌ وجود دارد که افراد و بانوان خوش پوش با توجه به آن ها می توانند یک استایل فصلی شیک داشته باشند‌. در ادامه برخی ازاین‌ نکات را بیان می کنیم پس حتما ادامه مقاله را با دقت مطالعه کنید.

توجه نمودن به جنس شال و روسری ها

همان طور که دقت کردن به جنس انواع شال و روسری، یکی از مواردی است که در دسته بندی آن ها اثر دارد، یکی از موضوعاتی هم می باشد که برای خرید شال و روسری مناسب‌ فصل هم باید به آن دقت کافی کرد. جنس پارچه ها هرچی ضخیم تر باشند، برای فصل های زمستان و سرما مناسب ترند که شال های، بافتنی، پشمی و… نمونه ای هستند که در فصل سرما کاربرد بیشتری دارند.

همچنین هرچه هم جنس شال و روسری به وفور نازک تر شوند، به نوعی که جذب گرما و هوا در آن ها کمتر صورت گیرد، این پارچه ها برای استفاده در فصل هایی مثل و بهار و تابستان مناسب اند. البته نکته ای در این قسمت وجود دارد و آن هم انتخاب یک کردن یک روسری یا شال برای فصل بهار یا پاییز است.

قطعا باید بدانید که هوا معمولا در این دو فصل زیاد معتدل نیست و گاهی گرم و سرد می شود. برای این که بتوان بهترین نوع شال یا روسری را برای فصل پاییز و بهار استفاده کرد، می توان با توجه به دما یک  شال متناسب را پیدا کرد که نه خیلی سرد و نه خیلی‌ گرم باشد. زیرا فصل بهار به دلیل این که بعد از زمستان واقع شده هوا و دمای ثابتی ندارد و حتی ممکن است که در برخی از مواقع، کل فصل بهار بارندگی باشد.

ecfkmvt0i3mc09yoj35poyjolm 300x154 شال و روسری مناسب هر فصل

یافتن یک شال و روسری که نه خیلی ضخیم و گرم و نه خیلی نازک مثل حریر های تابستانه باشد، می توان یک انتخاب خوب برای فصل بهار باشد. برای پیدا کردن یک روسری یا شال هم مناسب با فصل پاییز، می توان از همین روش اقدام کرد. چون فصل پاییز هم دمای هوای ثابتی ندارد و ممکن است هر لحظه هوا سر و گرم شود.

برای‌ فصل پاییز، شال های‌ نخی که یکم ضخیم هستند مناسب اند. البته لازم به ذکر است که بیان کنیم، هیچ قوانینی برای این‌ که افراد از‌چه روسری یا شال و حتی استایل هایی استفاده کنند وجود ندارد و هر فردی می تواند نسبت به سلیقه این کار را انجام دهد. توجه نمودن به جنس انواع شال و روسری ها، یک استاندار می باشد که با رعایت کردن می توان بهتر از فصل های سال عبور کرد و به نوعی دچار گرمازدگی یا سرمازدگی هوا نشد.

توجه نمودن به انتخاب رنگ شال و روسری ها

موضوع دیگری که در انتخاب یک شال یا یک روسری مناسب فصل کمک زیادی می کنند، توجه کردن به رنگ آن ها می باشد. رنگ ها قابلیت و قدرت جذب دما را در خود دارند که این موضوع در بین تمامی شرکت های مد جهانی و حتی طراحان ایرانی، مطرح شده است. به عنوان مثال شما یک استایل سراسر تیره را در رنگ تابستان استفاده کنید، قطعا زمانی که از خانه خارج شوید، دمای هوا برایتان بیشتر می شود و به نوعی به دلیل

بیشتر بخوانید:  بررسی تاریخچه موسیقی رپ در سایت ملوبوک؛ سایت تخصصی کتاب و موسیقی

refckvf095tu35tj54tno53jtol 300x213 شال و روسری مناسب هر فصل

رنگ تیره که گرما را به خود جذب می کند، تحمل کردن تابستان سخت می شود و بدن هم عرق زیادی می کند.

شال و روسری ها هم دقیقا همین گونه عمل می کنند و برای این که بتوان یک شال و روسری مناسب برای فصل را انتخاب کرد، علاوه بر جنس باید به رنگ آن هم دقت کرد. مثلا برای فصل های بهار و تابستان، رنگ های شاد و روشن مثل، سفید، لیمویی، آبی و… پیشنهاد می شود و برای فصل های پاییز و زمستان هم رنگ های مشکی، قهوه ای، سرمه ای و… اگه بتوان به خوبی شال ها را با توجه رنگ مناسب فصل انتخاب کرد، می توان یک استایل مناسب فصل هم ساخت، زیرا افرادی که به رنگ شال و روسری هایی خود اهمیت می دهند، ترکیب رنگ ها را هم معمولا به خوبی می شناسند که برای ست کردن هم مشکلی ایجاد نمی شود.

برای خرید انواع شال و روسری باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

شاید انتخاب و خرید شال و روسری یک کار بی نهایت ساده به نظر برسد، اما اگر جزو افرادی باشید که به مدها علاقه داشته و از آن ها پیروی کنید، قطعا می دانید که هر نوع شال یا روسری چه کاربردی دارند.

برخلاف عقیده اکثر بانوان که موضوع خریدن شال و روسری بسیار ساده می باشد، باید بیان کنیم که نکاتی هم در این باره وجود دارد که حتما در حین خرید باید به آن ها توجه

ervgbkj09ivytcktj vuhjgc54 300x169 شال و روسری مناسب هر فصل

شود. برخی از مهم ترین نکات در هنگام خریدن یک شال یا روسری عبارت اند از:

باقت و تراکم پارچه: در مطالب بالا بیان کردیم که چگونه از جنس هر شال یا روسری می توان از آن ها برای فصل های‌ مختلف استقاده کرد یا حتی چگونه آن ها را در تقسیم بندی قرار داد. یکی از مهم ترین نکات درمورد خرید شال و روسری هم همین موضوع، یعنی دقت داشتن به بافت و تراکم پارچه شال یا روسری می باشد. هرچه این بافت ها محکم تر باشند و به نوعی نخ ها به خوبی در هم تنیده باشند، جنس شال یا روسری هم بهتر است و سال های زیادتری دوام دارد.

انتخاب درست طرح: موضوع دیگری که باید به آن توجه شود، انتخاب درست طرح شال و روسری می باشد. همیشه به یاد داشته باشید که انتخاب آن ها نباید به نوعی باشد که فقط با یک استایل ست شوند و یا سال بعد کاربردی نداشته باشند. طرح شال ها را به نوعی اتتخاب کنید که با استایل های دیگر هم بتوانید ست کنید یا حتی چندسال دیگر هم باز جزو مد و ترندها محسوب شوند.

مطلب پیشنهادی

چگونگی سفر به گرجستان

به نوشته سایت ورزش 3 ، در تور گرجستان مدت زمان سفر اهمیت بسیار زیادی …