کاربرد بازرسی چشمی جوش

در بازرسی چشمی جوش یا همان تست VT به بررسی حضور ناهنجاری سطح و انطباق آنها با مشخصه های خاصی می پردازد. شامل مشاهدات بصری از سطح یک جسم آزمون برای ارزیابی حضور ناپیوستگی سطحی. بازرسی چشمی جوش (VT) ممکن است با مشاهده مستقیم، با استفاده از خط دید چشم و یا با استفاده از ابزارهای نوری مانند ذره بین ، آینه ، Borescopes ، دستگاه های شارژ همراه (CCD) ها و سیستم مشاهده به کمک کامپیوتر (کنترل از راه دور( خوردگی، بی نظمی در اندازه بخش ها، آسیب های فیزیکی و ترک تنها برخی از ناپیوستگی تشخیص دهد.
تابیدن نور مناسب به سطح مورد بررسی از ضروریات بازرسی چشمی جوش (VT) می باشد زیرا برخی از عیوب تنها زیر نور مناسب نمایان می شوند و بازرسی جوش را موفقیت آمیز می کنند. انطباق جوش با نقشه مهندسی مربوطه اهمیت بالایی دارد و جوشکار باید بهترین کار خود را در هنگام جوش کاری ارائه دهد تا بیشترین انطباق وجود داشته باشد.

wgbym0op4iykvpo45jyoi کاربرد بازرسی چشمی جوش

کاربرد بازرسی چشمی جوش

داشتن دانش کافی در مورد کدها و استاندارد های جوشکاری و توانایی تشخیص مواد پایه و مصرفی مطابق با مدارک و نشانه‌ها اندازه گیری ابعاد و تلرانس‌ها ، فیت‌آپ شدن مناسب، آماده‌سازی، فرآیند، محل‌ها، پیش‌گرمایش جوش و پارامتر‌های جوش‌کاری از الزاماتی است که یک بازرس جوش در بازرسی چشمی جوش باید آنها را رعایت کند.

 

نوع عیب نوع پدیده فیزیکی و شیمیایی نوع روش
آشکار سازی عیوب سطحی مایعات نافذ شیمیایی PT
آشکار سازی عیوب عمقی امواج فراصوت UT
آشکار سازی عیوب سطحی و زیر سطحی ایجاد میدان مغناطیسی MT
آشکار سازی سطحی و عمقی اشعه های رادیوگرافی ایکس و گاما RT & RTI
آشکار سازی سطحی و عمقی امواج فراصوت TOFD
آشکار سازی سطحی و عمقی امواج فراصوت Phased array
آشکار سازی سطحی و عمقی و ترک های خستگی امواج گردابی ET
بیشتر بخوانید:  چرا باید باتری گوشی هواوی Nova 3i را تعویض کنیم؟

 

منبع: تست جوش VT

مطلب پیشنهادی

تخریب ساختمان

تخریب ساختمان قیمت تخریب ساختمان چگونه تعیین می‌شود؟ همان‌طور که گفتیم قیمت تخریب ساختمان در بازار ساختمانی …